GeSt

Гендерні студії: Крок до демократії та миру в сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями
561785-EPP-1-2015-1-LT-EPPKA2-CBHE-JP

Коротка назва проекту: GeSt

Сайт проекту: http://gestproject.eu/

Тривалість проекту: 15 жовтня 2015 – 14 жовтня 2018

Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): 930 000 євро

Грантхолдер: Університет Вітовта Великого, Литва

Мета і завдання проекту: Реалізація програм в області соціальних і поведінкових наук, оновлених гендерними питаннями, в країнах з різними традиціями для підвищення рівня розуміння гендерних проблем в суспільстві і методів їх вирішення.

Завдання проекту:

1. Розробка теоретичних та практичних основ інноваційних методів навчання і підходів для навчання з гендерних студій.
2. Поліпшення розуміння проблематики гендерної освіти і набути необхідного досвіду і навичок викладацького складу.
3. Підготовка першого випуску кваліфікованих фахівців соціальних наук, які матимуть широке коло методологічних і епістемологічних підходів до гендерних студій.

Результати проекту:

 1. Створено магістерську програму з гендерних студій («Соціальна психологія. Гендерні студії») http://magpsychol.pu.if.ua/;
 2. Оновлено курс «Гендер у психології» ;
 3. Розроблено нові курси «Теорії гендеру», «Гендер і кар’єра»http://magpsychol.pu.if.ua/;
 4. Створено комп’ютерний клас для студентів магістерської програми з гендерних студій;
 5. Запущено електронну платформу Moodlе для навчання студентів- магістрів http://magpsychol.pu.if.ua/
 6. Підготовлено підручники «Теорії гендеру», «Гендер і кар’єра», «Методичні рекомендації до написання магістерських робіт»; Гендерні студії: база тестових завдань з дисциплін спеціалізації; Збірник матеріалів: Програми гендерних студій в українських університетах.
 7. У рамках проекту викладачі університету пройшли міжнародні науково-педагогічні стажування, під час яких розширили знання про розробку магістерських програм, програм навчальних курсів відповідно до європейських стандартів,  застосування інноваційних методів навчання та викладання, а також мали змогу працювати у бібліотеках вузів-партнерів:
 • “Регіональні особливості впровадження магістерських програм з гендерних досліджень ” – Центрально-європейський Університет, Будапешт (Угорщина) 23-26/01/2017
 • “Міждисциплінарні магістерські програми для мультикультурної аудиторії ” –Університет Вітовта Великого, Каунас (Литва) -03-07/07/2017
 • “Психолого-педагогічні аспекти гендерних студій” –  Університет Аристотеля (м.Салоніки, Греція)- 25-30/06/2018

Викладачі кафедри, університету взяли участь у міжнародних школах, де отримали досвід міждисциплінарного вивчення гендерної проблематики, відвідали лекції професорів вузів-партнерів

 • Міжнародна школа “Гендерні студії: викладання, вивчення та навчання” – жовтень 2016 (м. Сус, Туніс)
 • Міжнародна школа “Гендерні студії: викладання, вивчення та навчання” – жовтень 2017 (м. Мануба, Туніс)
 • Міжнародна школа “Гендерні студії: викладання, вивчення та навчання” – березень 2017 (м. Івано-Франківськ, Україна) у ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», учасниками якої були не тільки партнери проекту, а і викладачі філософського факультет та студенти магістерської програми «Соціальна психологія. Гендерні студії».

У рамках проекту викладачі приймали участь у міжнародних конференціях, семінарі та форумі:

 • Міжнародна конференція “Гендерні студії: навчання, дослідження і практика” – травень 2016 (м. Бені-Меллаль, Марокко)
 • ІІ Міжнародна конференція “Гендерні студії: навчання, дослідження і практика” та семінар для молодих дослідників «Гендерні студії: освіта, гендерна рівність, демократія, мир» – квітень 2018 (м. Київ, Україна) , учасниками якої стали не тільки викладачі, але і студенти магістерської програми «Гендерні студії»
 • Міжнародний форум «Роль освіти у просуванні “Гендерних та жіночих прав в арабському світі та Європі” – жовтень, 2018 (м. Фес, Марокко).

У межах проекту учасниками робочої академічної групи організовано низку заходів для викладачів кафедри, факультету та студентів.

Партнери:

Реалізація проєкту: кафедра Соціальної психології, Філософський факультет.

Контактна особа і менеджер проєкту в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника: Ольга ЗІНЮК, провідний фахівець Відділу управління проєктами,
е-адреса: zinyuk.olia@gmail.com