TouchingThePast

Невидима спадщина: обмін та впровадження передового досвіду щодо доступу до культури для людей з порушеним зору

 

Коротка назва проєкту: TouchingThePast

Тривалість проєкту: 1 рік

Сума гранту програми транскордонного співпробітництва Польща-Білорусь-Україна: 60852 Євро

Грантхолдер: Люблінський Католицький Університет імені Івана Павла II, Польща

Мета проєкту:  промоція культурної спадщини Любліна та Івано-Франківська шляхом підвищення їх доступності для людей з порушеннями зору, особливо із загальною сліпотою, адже ці особи стикаються з особливими труднощами при доступі до мистецтва.

Завдання проєкту:

  1. Оцінка доступності культурної спадщини для людей з порушеннями зору у Любліні та Івано-Франківську та потреби у підготовці кадрів, відповідальних за забезпечення доступу до культурної спадщини (персонал музеїв, художніх галерей, гідів міста).
  2. Зменшення впливу незадовільної доступності мистецтва як джерела соціальної ізоляції шляхом адаптації окремих закладів культури та міських турів для задоволення потреб людей з порушенням зору.
  3. Підготовка групи людей з порушеннями зору, які беруть участь у проекті, щоб забезпечити впевненість у використанні нововведень, котрі надають доступ до мистецтва (тактильні графічні майстерні, розуміння співвідношення між 3-D об’єктами та їх 2-D представленнями як малюнки).
  4. Підвищення інтересу до мистецтва серед людей з сліпотою, підвищивши його доступність; також збільшення шансів для активної участі у створенні творів мистецтва для людей з порушенням зору.
  5. Підвищення привабливості окремих закладів культури шляхом надання їм рішень, які підвищать їх доступність для людей з порушеннями зору (інноваційні технічні рішення можуть працювати як додаткові пам’ятки для всіх відвідувачів) та навчання персоналу.
  6. Підвищення обізнаності населення Любліна та Івано-Франківська щодо можливостей зробити доступною культурну спадщину для осіб з порушеннями зору, організовуючи заходи, до яких залучаються учасники із та без інвалідності зору.
  7. Створення фундаменту для транскордонного співробітництва в галузі пропаганди культурної спадщини обох регіонів шляхом організації обміну візитами груп осіб з порушеннями зору та працівниками установ культури.

 

 

Партнери:

Люблінський католицький університет імені Івана Павла II (Польща)

Державний вищий навчальний заклад
“Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” (Україна)

 

Керівник проєкту – Казимирів Христина Тарасівна, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, email: kazymyriv@gmail.com

Локальний менеджер проєкту – Маскович Тетяна Миколаївна, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського університету імені Василя Стефаника, email: tetiana.maskovych@pnu.edu.ua