Toucjing the past

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПРОЄКТ 

Проєкт “Невидима спадщина: обмін та впровадження передового досвіду щодо доступу до культури людей з вадами зору“.

Транскордонна програма Польща-Білорусь-Україна.

 

Торкаючись минулого…

Побачити Івано-Франківськ та Люблін…

Україна та Польща мають чудову та багатогранну культурну спадщину. На превеликий жаль не так багато музеїв, художніх галерей, архітектурних та історичних пам’яток, особливо в Україні, можуть похизуватися своєю доступністю для людей із вадами зору. Сучасні технології сьогодення мають на меті допомогти нам створити умови для можливості пізнавати мистецтво незрячим мешканцям та гостям міста.

Люблін (Польща) вже має досвід у цій сфері: зразки адаптованих експонатів, котрі можна “побачити” на дотик є вже у чотирьох музеях міста, водночас музеї Івано-Франківська ще зовсім не пристосовані до потреб таких відвідувачів. Проєкт TouchingThePast дає можливість не лише розширити асортимент експонатів, пристосованих для людей із вадами зору в Любліні, а ще й започаткувати нові підходи до створення таких умов у музеях та історичних пам’ятках архітектури міста Івано-Франківська.

Проєктування та виготовлення адаптованих копій експонатів для музеїв обох міст – це лише частина проєкту, оскільки підготовка тактильних копій вимагає спеціальних знань та технологій. З цією метою буде придбано спеціалізоване обладнання, проведено навчання для працівників музеїв та галерей, гідів та для незрячих відвідувачів. Люди з вадами зору – учні середніх шкіл, вищих навчальних закладів та місцевих організацій – також візьмуть участь в екскурсіях, ознайомлюючись з історичними місцями Любліна та Івано-Франківська. Мета цих заходів – продемонструвати учасникам можливості пізнання об’єктів та тактильної графіки для подальшої співпраці та спілкуванні з іншими незрячими людьми.

Проєкт дозволить людям із вадами зору в обох містах брати активнішу участь у культурному житті міста, у них з’явиться можливість безпосередньо відвідувати музеї та мати доступ до витворів мистецтва. Більше того, проєкт сприятиме подальшій довгостроковій співпраці між культурними закладами регіону у рамках проведення спільних заходів, обмінів, що підвищить обізнаність про ті виклики, з якими щодня зустрічаються люди з особливими потребами по обидва боки українсько-польського кордону.

 

Projekt „Invisible heritage: exchange and implementation of good practice in access to culture for persons with a visual impairment” jest współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 z Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.

Projekt «Niewidzialne dziedzictwo: wymiana i wdrażanie dobrych praktyk w dostępie osób niewidomych do zasobów kultury i ich udziału w życiu kulturalnym» (angielski tytuł: «Invisible heritage: exchange and implementation of good practice in access to culture for persons with a visual impairment») jest realizowany od 1 stycznia 2020 r. przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz uniwersytet partnerski z Ukrainy – Narodowy Uniwersytet Przedkarpacki im. Vasyla Stefanyka z Iwano-Frankiwska.

 

Цей веб-сайт було створено та підтримується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його зміст є виключною відповідальністю Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

На веб-сайті Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 рр. в розділі «Історії проєктів» (Про проєкт) можна ознайомитися із матеріалом про проєкт «Невидима спадщина: обмін та впровадження передового досвіду щодо доступу до культури людей з вадами зору», https://www.pbu2020.eu/ua/news/1747, а також запрошуємо завітати на нашу сторінку у Facebook.

 

КОНТАКТИ
Керівник проєкту – Казимирів Христина Тарасівна, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.

Локальний менеджер проєкту – Маскович Тетяна Миколаївна, доцент кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
tetiana.maskovych@pnu.edu.ua