Збереження ментального здоров’я молоді під час міграційної кризи у воєнний час
Професорки кафедри початкової освіти та освітніх інновацій Надія ЛУЦАН та Анна СТРУК беруть участь у реалізації міжнародного проєкту «Збереження ментального здоров’я молоді під час міграційної кризи у воєнний час» (2022-2-PL01-КА220-YOU-000095782 “Preserving youth mental wellbeing in wartime migration crisis”), що впроваджується в межах програми Erasmus+ Cooperation Partnerships in Youth.
Проєкт реалізується у партнерстві з університетами та освітніми установами з Польщі, Литви, Фінляндії, Румунії, Італії та Австрії. Координатором виступає Academia WSB (Польща). Він спрямований на підтримку психічного здоров’я молоді, яка постраждала внаслідок війни та вимушеної міграції.
Основною метою проєкту є розробка універсальної методології та окреслення практичного інструментарію для педагогів, працівників громадських організацій, волонтерів та інших фахівців, що працюють з молодими мігрантами і прагнуть підтримати їхній психоемоційний стан у складних життєвих обставинах.
Серед ключових завдань проєкту:
- створення інноваційної методології для роботи з молоддю, яка зазнала травматичного досвіду війни та міграції;
- підготовка універсального набору інструментів для підтримки ментального здоров’я молоді;
- пілотне впровадження напрацьованих рішень у Польщі, Литві та Румунії з метою тестування та удосконалення матеріалів;
- обмін досвідом між країнами, які мають багаторічну практику підтримки молоді в умовах міграційних викликів.
Реалізація проєкту MentUwell спрямована на задоволення базових потреб молоді — почуття безпеки, психологічного комфорту та підтримки, що є надзвичайно важливими для соціалізації, інтеграції та сталого розвитку молодої особистості. Результати проєкту матимуть тривалий позитивний вплив як на країни, що приймають біженців, так і на держави їх походження, у разі повернення молоді додому.