В університеті відбулася чергова зустріч представників робочих груп консорціуму університетів – учасників проекту «MoPED – Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних інструментів викладання» програми ЄС Еразмус+ КА2 Розбудова потенціалу вищої освіти. У ній також взяли участь представники національного Еразмус+ офісу в Україні та європейський координатор з Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури Белен Енсіко.
Нагадаємо, що минулого року Прикарпатський національний університет став переможцем конкурсу і вперше, за все існування програм TEMPUS та ERASMUS+ КА2, виступає головним бенефіціаром та координатором проекту. Проект розрахований на 3 роки. Нашими партнерами в проекті є 5 університетів України (Київський університет імені Бориса Грінченка, Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Південноукраїнський національний педагогічний університет ім.К.Д.Ушинського), Університет Деусто (Іспанія), AGH Університет науки і технологій (Республіка Польща), Кіпрський університет (Кіпр), а також ТзОВ “Quality Ukraine”- експерт з якості.
«В умовах сьогодення реалізація цього проекту є, передусім, дуже важливою для наших вітчизняних університетів. Адже в контексті реалізації концепції нової української школи місія закладів вищої освіти, зокрема, в рамках проекту MоPED, полягає з одного боку в підготовці студентів, які завтра будуть вчителями нової української школи, а з іншого – проведенні широкої перепідготовки українських вчителів, які сьогодні вже працюють в цих школах», – зазначив під час відкриття зустрічі ректор університету Ігор Цепенда.
У рамках програми зустрічі з презентацією про результати реалізації проекту на даному етапі, налагодження системи управління проектом виступила координатор проекту MoPED, начальник відділу управління проектами Прикарпатського національного університету Любов Зінюк. Як представник університету-грантхолдера вона зазначила, що на даному етапі за підтримки національного Еразмус + офісу в Україні, МОН України та активної участі університетів-партнерів проект успішно реалізується відповідно до робочого плану .
У ході зустрічі проміжні результати проекту також представили учасники робочих груп вітчизняних університетів-партнерів. Зокрема, розробленої концепції створено проект ICR, зібрано інформацію для 3D Mapping, визначено тематику навчальних курсів, їхнє цільове спрямування для підготовки майбутніх учителів нової української школи.