Засідання комісії з питань якості освіти в рамках проекту MoPED

20 червня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулося засідання новоствореної комісії з питань якості освіти у рамках проекту програми ЄС Еразмус+ «Модернізація педагогічної вищої освіти з використанням інноваційних інструментів викладання – MoPED» (№586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP).

Голова комісії, проректор з науково-педагогічної роботи, доктор філософських наук, професор Галина Михайлишин зазначила, що одне із актуальних питань у роботі університету сьогодні – це забезпечення якості модернізації освітніх програм підготовки майбутніх педагогів. Власне на засіданні було розглянуто питання про проведення внутрішнього оцінювання розробленого освітнього контенту нових навчальних дисциплін («Методика електронного навчання в початковій школі», «Освітні технології в STEM-освіті», «Геокультурна наукова грамотність», «Медіадидактика початкової школи») на предмет доцільності їх впровадження в освітній процес підготовки майбутніх учителів Нової української школи.

За словами директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА Віктора Кімаковича, проблема формування цифрової грамотності педагогів регіону є надзвичайно актуальною, тому існує потреба також у підвищенні кваліфікації вчителів щодо використання ІКТ у професійній діяльності, розвитку вмінь використовувати сучасні цифрові  інструменти та ресурси у роботі з учнями. На важливості впровадження в освітній процес університету курсу англійської мови для майбутніх учителів початкової школи акцентував проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат фізико-математичних наук, доцент, заступник голови комісії Руслан Запухляк.

В обговоренні процедури оцінювання нових курсів також взяли участь: завідувач кафедри соціальної психології та психології розвитку, доктор психологічних наук, професор Лариса Заграй; в.о. декана педагогічного факультету, кандидат фізико-математичних наук, доцент Оксана Кондур; доцент кафедри англійської філології, кандидат філологічних наук Оксана Дерев’янко;  заступник директора з навчально-виховної роботи, Івано-Франківська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5  з поглибленим вивченням німецької мови Руслана Візнюк (представник роботодавців); заступник декана з навчально-методичної роботи факультету природничих наук, кандидат біологічних наук Тетяна Микитин; декан педагогічного факультету ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», кандидат педагогічних наук, професор Наталія Ігнатенко (зовнішній експерт – дистанційна участь); маґістрантка педагогічного факультету Рома Вагилевич (представник від студентів).

У разі позитивної оцінки за критеріями структурно-функціональної, змістово-наукової та методично-інструментальної експертизи навчальні програми розроблених дисциплін комісією з питань якості освіти університету будуть рекомендовані для зовнішнього оцінювання.