Наукові проекти

Оголошення!

Шановні колеги, в період з 18 по 21 квітня працівники відділу управління проєктами проводили серію тренінгів з пошуку та написання проектів Еразмус+.

Записи тренінгів

Презентації з тренінгів

 

Будь-ласка, перейдіть за посиланням, щоб задати питання про проект CBHE “Розвиток потенціалу вищої освіти”.

Будь-ласка, перейдіть за посиланням, щоб задати питання про проект Jean Monnet.

Корисні матеріали та презентації з вебінару за посиланням

Презентації з вебінару по CBHE за посиланням.

Відповідь на запитання ‘Яка різниця між Модулями та Кафедрами програми Жан Моне?’:

Модулі – короткі навчальні програми або курси в сфері студій Європейського Союзу, які пропонуються у закладі вищої освіти. Зосереджені на одній конкретній дисципліні в європейських студіях або ж мають міждисциплінарний підхід, тому вимагають академічного внеску кількох викладачів та експертів. Вони також можуть мати форму коротких спеціалізованих або літніх програм. Модуль повинен мати мінімум 40 годин викладання на один навчальний рік у сфері студій ЄС. Літні курси є допустимими

Кафедри – Створення спеціальних викладацьких посад/кафедр зі спеціалізацією студій ЄС для викладачів університетів. Кафедру Жан Моне займає лише один викладач, він/вона також може мати команду для підтримки та покращення діяльності кафедри, включаючи надання додаткових годин викладання. Створення навчальної програми або курси в сфері студій Європейського Союзу, які пропонуються у закладі вищої освіти. Зосереджені на одній конкретній дисципліні в європейських студіях або ж мають міждисциплінарний підхід. Професор Кафедри повинен читати 90 годин в рік.

Важливо: якщо керівника кафедри потрібно замінити, необхідно надіслати письмовий запит до Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури (ЕАСЕА), і запропонована заміна повинна мати той самий рівень спеціалізації, що і попередній координатор. Кафедра повинна мати щонайменше 90 годин викладання на навчальний рік у сфері студій ЄС у ЗВО-заявнику, які читає професор кафедри Жан Моне – координатор проекту.

Форми заявника для Модулів та Кафедр однакові.

Ціль Модулів та Кафедр розробити навчальний курс пов’язаний однією тематикою і ідеєю. Більше інформації про загальні одноразові суми та відповідність загальній кількості навчальних годин в презентації за посиланням  тут.

 

Будь ласка, уважно прочитайте всі положення нижче перед підготовкою вашої заявки.

Матеріали до читання

Рекомендації для ЗВО для участі у проєктах співпраці у сфері вищої освіти (KA2):

  • Керівництво до Програми ЄС Еразмус+ CBHE правила та умови участі (англ. мовою) – за посиланням тут.
    Портал ЄС можливостей грантів та тендерів (FTOP): CBHE – аплікаційні форми, подання, оцінювання та підписання грантової угоди (англ.мовою):

Strand 1 Call ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE

Topic ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE-STRAND-1;

Strand 2 Call ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE
Topic ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE-STRAND-2;

Strand 3 Call ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE Topic
ID: ERASMUS -EDU-2022-CBHE-STRAND-3

  • Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE) – що це, для кого і для чого (коротко українською мовою) – за посиланням тут.
  • (Відео) ресурси детально про умови, як готувати успішні заявки СВНЕ – за посиланням тут.
  • Опис 48 СВНЕ проєктів в України для натхнення, синергії та пошуку партнерів – Інфобокс за посиланням тут.
  • ЗАГАЛЬНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ “Нові можливості Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. для України” – завантажити.
  • ПРЕЗЕНТАЦІЯ “ПОШУК ПАРТНЕРІВ” – завантажити.
  • Керівництво до Програми –  Programme Guide 2022 (in the Erasmus+ Website)
  • Зміст Керівництва до Програми з перекладом укр. мовою, пріоритети, дедлайни та рекомендації НЕО в Україні –за посиланням тут.
  • − Про міжнародний вимір Програми: international dimension 2022 (Увага – у файлі для України НЕ відкриті тільки Розвиток потенціалу молоді та спорту)
  • − Напрями відкриті для України з кінцевими термінами подання заявок (DEADLINES),
    гіперпосилання на конкурси тощо (англ./укр.мовами) – за посиланням тут.
  • − Коротко про наскрізні пріоритети Програми, регіональні пріоритети СВНЕ та рекомендації МОН України щодо важливих пріоритетів на національному рівнях серед наскрізних для СВНЕ (англ./укр.мовами) – за посиланням тут.
  • − (Відео) ресурси новацій конкурсів міжнародного виміру та як подавати заявки (ICM, CBHE, Erasmus Mundus, Jean Monnet) – за посиланням тут.
  • − Платформа результатів проєктів – за посиланням тут.

Національний Еразмус+ офіс в Україні спільно з Міністерством освіти і науки України за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського агентства з питань освіти і культури, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Erasmus Student Network Ukraine та Erasmus Mundus Association проводили  Інформаційний тиждень Програми Європейського Союзу Еразмус+, що відбувся 20-24 грудня 2021 р. у змішаному форматі (он-лайн/оф-лайн). Переглянути записи можна за посиланнями нижче:

  • Що? ІНФОРМАЦІЙНИЙ ДЕНЬ: ЕРАЗМУС+ – СФЕРА ОСВІТИ «Нові можливості Програми ЄС Еразмус+ 2021-2027 рр. у сфері освіти. Участь організацій»

ВІДЕОЗАПИС ЗАХОДУ за посиланням.

  • Що? ІНФОРМАЦІЙНА СЕСІЯ «Популяризація проєктів Програми ЄС Еразмус+, державна реєстрація проєктів міжнародної технічної допомоги та звітування в Україні»

ВІДЕОЗАПИС ЗАХОДУ за посиланням.